Březen 2010

Pštros lihovkou :)

31. března 2010 v 19:55 | Nelly |  Moje kresby
Ahoj, takže jsem se zase hrozně nudila a tak jsem popadla lihák a pustila se do kreslení :)
Kreslila jsem to asi 4 minuty, 6 maximálně; prostě taková rychlo kresbička =)

Původně to měl být pštros, potom se z toho vyklubala žirafa skřížená s kachnou, ale jelikož to byla opravdu rychlovka, tak to nějak neřeším :)
Někdy si ho budu muset nakreslit detailně tužkou, ale teď už ke kresbě:

atz.blog.cz

Je to dost rozmazané, neostré a celé nakřivo.
Hlava je celá sestavená špatně, vím. A s peřím jsem se taky moc nepárala :)
Ještě dnes možná přihodím kresbu žirafy (taky lihovkou), a když najdu vhodnou fotku lamy, tak se pustím i do ní ;)

Další fotky, tentokrát psího tria :)

29. března 2010 v 19:34 | Nelly |  Moje fotky
Ano, další fotky mých pesanů. Té bíglice a štěněte už poslední. Ty už si nikdy vyfotit nebudu moct, bohužel. Jinak kdyby Vám připadalo, že jste podobné fotky už viděli, tak v minulých článcích jsou dost podobné, ale né úplně stejné.
Co se kvality týče- tyhle momentky jí zrovna neoplývají, ale co se dá dělat, bylo to před půl rokem :)
Ale přejdeme k fotkám, přeci jenom tenhle článek kvůli nim byl vytvořený :)

atz.blog.cz
Moje nejoblíbenější štěně od bíglice Iri a jezevčíka Dannyho.
atz.blog.cz
Andy, miluju tenhle její typický pohled,  kterým řekne vše, co si myslí i beze slov..

Vánoce? Můj názor na ně :)

29. března 2010 v 18:19 | Nelly |  ..Když se rozepíšu.. ;)
Vánoce- tak často řešené téma. Co je ale na nich tak složitého, že máme potřebuje je pořád dokola řešit? Jednoduše- nic. Řešíme prostě každou blbost, která nám proběhne hlavou, to už se ale odvracím od původního tématu.

Na Vánoce se každý dívá jinak a má na ně odlišné názory, překvapivě. Kdybysme ale chtěli rozdělit lidi, kteří nad těmito svátky přemýšleli, mohli bysme je provést takto:

Spřátelení blogů- má to ještě cenu?

28. března 2010 v 15:40 | Nelly |  ..Když se rozepíšu.. ;)
Podle mého názoru ne.
Tedy pokud nemyslíte spřátelení jako takové, ale to, které se po blogách šíří rychlostí světla.

Kdybysme chtěli druhy ''spřátelení'' rozdělit, mohlo by to dopadnout takhle:

  • Zajímavý blog, zajímavý autor.
Jeden ''blogař'' blog některé osoby navštěvuje často, jeho obsah se mu líbí, autor mu nepřipadá jako namyšlená bárbína, která myslí jen na sebe. Potom mi přijde normální, když mu napíše slušný komentář s nabídkou vzájemného spřátelení. Pak jsou návštěvy na druhém blogu samozřejmostí, jako tomu bylo dosud, jen je to jakoby ''oficiání''.

  • Autor je reálný kamarád.
Častý důvod k vycapení adresy druhého blogu v menu. Autor je náš kamarád, proto by bylo neslušné odmítnout. Jenže co když druhá strana bude požadovat časté návštěvy a komentáže ke kusovkám a podobným (s prominutím) volovinám? Z ''SB'' si Vás většinou nesmaže, jste přeci kamarád. Má to ale smysl?

  • Nejnovější články> xxx> Ctrl+V> nejnovější články> Ctrl+ V
Abych upřesnila název ''skupiny''- Nejnovější články představují, že osoba bude lačně číhat na nové články a ke všem bude psát, že tento blog je naprosto dokonalý a bude se ptát, jestli autor nechce být ''SB'', jak je to často zkracované. Potom svůj komentář zkopíruje a následně ho vloží do dalšího článku. Takoví lidi dokáží akorát tak.. ehm, nechci být sprostá. Pro ně spřátelení rovná se navštěvování blogu= vyšší navštěvovanost.Tak tohle trojí rozdělení beru jako hlavní, určitě by se jich našlo víc, ale tohle podle mě stačí.
Pokud jste si je přečetli, asi Vám došlo, že uznávám jen první způsob. Nač být ''affs'', ''SBéšÁááTQo'' nebo '' MůůJ MilÁšHeEČčEeQ'', když je to jen o pár komentářích za týden?

atz.blog.cz
A jedna fotka pro spestření :)

Fotky zvířat =)

28. března 2010 v 13:20 | Nelly |  Moje fotky
Dálší várka fotek, tentokrát to nebudou jen psy, ale i jiná zvířata :)

atz.blog.cz
Tohle je potkan Aksamit (z chovatelské stanice of Rathill).
Fotka je mizerná a stará, ale novější nemám a Aksík má zraněný ocásek, který teď nevypadá dvakrát dobře, takže až se mu to úplně zahojí, tak ho určitě nafotím :)2 starší kresby koníků :)

28. března 2010 v 12:19 | Nelly |  Moje kresby
Dneska ráno jsem narazila na desky, kde mám starší obrázky a mezi nima byly i tyhle dva :)


Tenhle se mi zdá nějak zdeformovaný (má křivé oči) a ani stínování není nejlepší, přesto ho sem hodím :)
Je to kreslené na A3 progresou B4, myslím.
atz.blog.cz


Tenhle je o dost starší a taky podle toho vypadá- velká nesouměrná hlava, strašné barvy na pozadí (a celé pozadí je hrozné!), křivé nozdry i ušy :D Tenhle obrázek nemám ráda, nelíbí se mi, ale fláknu ho sem.
Opět na A3ojce. Těla je obyčejnou tužkou, jakou se nepamatuji. Pozadí je vodovkama.
atz.blog.cz

Pár fotek psů :)

28. března 2010 v 11:59 | Nelly |  Moje fotky
Tak jsem se prohrabávala počítačem a narazila jsem na pár starších fotek. Žádné zázraky nečekejte, fotky jsou většinou neostré, tmavé nebo přepálené. Ale dost keců, tady jsou :)

Tohle je naše fenka Anelis z Třešňové zahrady. Potvora malá :D
atz.blog.cz
Reklamy

25. března 2010 v 17:17 | Nelly |  Reklamy
Rubriku na reklamy má snad každý, takže byste měli vědět na co je. Reklamy jinde po blogu nebudu nechávat a hned je mažu ;)

Kresba dalmatina

25. března 2010 v 17:02 | Nelly |  Moje kresby
Tady je ten slibovaný dalmatin.
Omlouvám se za tmavost fotky, ale nepodařilo se mi to vyfotit lépe a do skenu se tenhle formát nevešel. Také tam není vidět jemnější stínování, čumák je strašbě světloučký a fleky působí přerušovaně. Potom mi tam ještě překáží ten ''umělý flek'' na krku, který způsobil můj potkan, když mi ukradl palačinku a přešel s ní po papíře :D
A ke kresbě samotné- má divně natočenou hlavu a jaksi jsem mu obrátila čumák- to na reálnosti rozhodně nepřidalo. Potom oči- ty působí ''zastrčeně''. Jakoby mu zapadly do hlavy. Jendo ucho vypadá delší než druhé- tu délku jsem nějak neodhadla. A celá tlama se mi zdá divná.

A ještě něco o kresbičce: Trvala mi asi 5-7 hodin, výsledek na to sice dvakrát nevypadá, ale snaha byla.
Je to progresou 4B na čtvrtce velikosti 3A.


Toť vše, teď už přejdeme k samotné kresbě. Kdyby se vám kresba nezobrazovala, najdete ji  TADY.

atz.blog.cz

Nový začátek? Bohužel..

25. března 2010 v 16:28 | Nelly |  O mně
Kolik lidí si denně založí blog? Hodně, o tom není pochyb. Tak proč by Vás měl zajímat právě tenhle, že? Nejspíš Vás zajímat ani nebude, ale kdyby se přeci jen někdo nudil a přečetl si tenhle článek, je tu malé shrnutí, co Vás čeká :)
  • Kresby - Ano, i já jsem jeden z šílenců, které mají tužku pořád v ruce. Převážně kreslím koně, které mimochodem většinou nikdy nedodělám a občas se snažím vytvořit i nějakého psa. Samozřejmě někdy se pokouším i o něco jiného, ale většinou jen se zvířecí tématikou.

  • Malby - Kdo neví, jaký je rozdíl mezi kresbou a malbou, ať se rychle zeptá Googlu, protože jestli něco nesnesu, pak lidi, kteří si pletou tyhle dvě rozdílné věci. Tákže, abych to nezakecala- maluji opravdu jen zřídka a většinou to zkončí v koši. Budu se ale snažit tvořit i touhle technikou.

  • Fotky - Už čtvrt roku vlastním digitální zrcadlovku, na kterou jsem bohužel neměla moc času,a proto si s ní ještě úplně nerozumím. Fotky tedy budou většinou staršího data, kdy jsem měla obyčejný nekvalitní digitál, se kterým se mi fotilo hodně dobře. Bohužel moc nechápal moje požadavky. Jinak- Fotím většinou jen psy, ke kterým mám přístup- překvapivě. Občas možná přihodím i koně, ale nic neslibuji.

Samozřejmě budou i psané články a mnohem víc témat, ale na tyhle bude tenhle blog zaměřený :)

Ještě dnes čekejte kresbu dalmatina ;)