Duben 2010

Dokonalý večer..

30. dubna 2010 v 22:10 | Nelly |  Blbosti :)
100 metrů od našeho baráku hoří u nevelkého rybníka rozpadající se hranice a kolem ní poskakují malé (a očividně šťastné) děti, které rodiče ještě nevyhnali do postele..
Pověření lidé pouští české písničky, které se líbí jenom babičkám 50+ a dětem do desíti. Marně se ty nehezké zvuky snažím přebít pouštěním písniček. Ale k něčemu to přeci jen je- bolí mě hlava jako prase.

Místo toho, abych se šla radovat za ostatními, zamyšleně koukám na velké kapky deště stékající po jednom z pootevřených střešních oken, za kterým se mihotají vysoké plameny pomalu dohasínajícího ohně. Za chvíli bude po všem, a konečně bude klid. Doufám.

Doplněk, který jen tak někdo nemá

27. dubna 2010 v 16:40 | Nelly |  Blbosti :)
Opět přispívám do rubriky, která je určená pro podobné voloviny.

Tentokrát jsem se rozhodla, že zveřejním 3 fotky své andulky, která si pravidelně sedá na poličku vedle těžítka s ledními medvědy. Vypadá u něj děsně roztomile :))

Jen chci upozornit, že načervenalou barvu očí nezpůsobil foťák, ale andulka takovéhle oči má i ve skutečnosti. A omlouvám se za kvalitu, neumím fotit. Vím to.


atz.blog.cz

Tomu se říká genialita, aneb když chce někdo smýšlet nové teorie :D

26. dubna 2010 v 20:15 | Nelly |  Blbosti :)
Malý velký génius Nelly přichází s novou teorií! :D

A to s tou, která se týká Ohmova zákona. Pokud ho znáte, jistě víte, že ohm se značí velkou omegou. Ale pokud se budete o fyzických laborkách šíleně nudit, možná začnete myslet trochu.. ehm.. originálněji
Jeden nejmenovaný geniální nečlověk (pro ty retardovanější: JÁ) přišel s úplně novým vysvětlením, proč velká omega vypadá takhle a proč se s ní značí ohm.

První pokusy

20. dubna 2010 v 17:13 | Nelly |  Grafika
Před chvilkou jsem si stáhla grafický program v angličtině, páč čeština mi vůbec nešla otevřít. Tak jsem posbírala mojí chabou anglickou zásobu a program prozkoumávala. Zaujmula mě funkce, která obsahovala výběr z několika druhů štětců jako je například rozdvojený, 3D, postupně slábnoucí a spousta dalšího. A mně to prostě nedalo, a hned jsem si musela něco nakreslit. Vzhledem k velkému výběru štětců stačilo udělat pár tahů a vždycky to vypadalo zajímavě. A teď mi opravdu nešlo o to, abych nakreslila něco realistického a krásného. Všechno je to složené z pár čar.
Tady je malá ukázka.


Smutný osel
atz.blog.cz

Nedávné pokusy o avatary =)

20. dubna 2010 v 15:06 | Nelly |  Grafika
Ahoj :)
Ze všeho nejdřív bych se chtěla omluvit, že tu ni nepřibývá. Ani nevíte, jak ráda bych se vymluvila na přílišné zatěžování ve škole. Realita je bohužel jiná- učebnici otevřu jen tak omylem, o sešitě nemluvě. Ale to neznamená, že mám času na rozdávání, i ten často chybí.
Jde s píš o to, že mi dochází fantazie a nápady na články jednoduše nejsou.

Co se kreslení týče- na to teď celkem slušně kašlu. Na foťák už taky dopadá pomyslná vrstva prachu a pisatelská nadšenost se ještě ze zimního spánku neprobudila.

Ale teď už k hlavní náplni článku:

Nedávno jsem se v PF pokoušela vytvořit něco jako avatary a jelikož teď vám opravdu nic zajímavějšího nabídnout nemůžu, hodím sem aspoň je.
Je jich jenom 5, ale víc vhodných fotek, které jsem si z foťáku nesmazala jsem nenašla. A jak už napovídá předchozí věta- všechny fotky, které byly na avatary použity jsou moje :)


atz.blog.cz

Včerejší procházka s Andy =)

10. dubna 2010 v 8:49 | Nelly |  Moje fotky
Při včerejší procházce s Anelkou jsem jí párkrát vyblejskla. Bohužel kvalita většiny fotek je pořádně mizerná, ale na focení jsem prostě lama :) Vybrala jsem 6 fotek, které se mi líbí nejvíc i když nejsou zrovna nejpovedenější. Ale teď už k samotným snímkům:
atz.blog.cz
atz.blog.cz

Nečekaná návštěva :)

7. dubna 2010 v 16:39 | Nelly |  Blbosti :)
Když jsem dneska ráno někdy o půl sedmé vypínala počítač s tím, že pojedu do školy s matkou autem, náhodou jsem se koukla z okna. Na zahradě se pásl mladý srneček, který se nenechal ničím vyrušit. Samozřejmě jsem musela popadnout foťák a párkrát si ho cvaknout. Bohužel fotky jsou v tak mizerné kvalitě, že se mi je nechce ani zveřejňovat. Přeci jenom bylo ještě šero- tedy spíš to způsobila mlha než nedostatek světla a fotila jsem přes okno. Potom i zmenšení fotkám na kráse nepřidalo- jsou opravdu dost zmenšené, jelikož jsem fotila z velké dálky, takže jsem musela hodně přibližovat.  Některé jsou přiostřené a přitmavené v PF, nevypadá to sice hezky, ale aspoň je tam něco vidět. A teď už snímky:

Tady okusuje stromek :)
atz.blog.cz

atz.blog.cz

Obyčejná kravina, u které jsem se musela usmát :)

6. dubna 2010 v 19:31 | Nelly |  Blbosti :)
Jistě víte, že když si zakládáte nový email na Seznamu, vyhraněná kolonka vám ukazuje kvalitu hesla. Je to už dávno, když jsem při zakládání nového e-mailu bezmyšlenkovitě klikala na písmena, to proto, abych věděla, kolik znaků můžu napsat. Když jsem dostala nějakých 47 znaků, objevil se mi tam popisek, který mě opravdu pobavil. Dneska jsem se nudila a tak jsem se to rozhodla naprintovat. Většina z vás to asi bude znát, ale někteří o tom nemají ani ponětí, jak jsem zjistila, když jsem se o tom s nima bavila :)
Ale teď už k printům.

Když dáte jedno písmenku, objeví se vám tohle. Zatím nic zajímavého.
atz.blog.cz
Nevděčnost a věčná nespokojenost- znáte tyto pojmy?

6. dubna 2010 v 18:14 | Nelly |  ..Když se rozepíšu.. ;)
Tochu mě překvapilo, kolik lidí si stěžovalo na minulé téma týdne, kterým, jak jistě víte, byly Vánoce.
Některým se nelíbilo, že brzy budou Velikonoce, a proto si myslí, že je tohle téma absolutně nevhodné. Některým se zas nezdálo, že Vánoce budou až za nemalou chvíli,a proto se na ně nemůžou pořádně soustředit. A některým se jednoduše nelíbí žádné téma.

Den ve znamení smajlíků :)

5. dubna 2010 v 18:24 | Nelly |  Moje fotky
Poslední dobou jsem nějak úchylná na smajlíky, proto sem si jich pár nakreslila na nějaké věci a potom vyfotila :) Jeden foto-článek jsem vydala nedávno. Byly to fotky smajlíků poskládané z korun a dvoukorun- najdete ho TADY.Téma: ''Smajlíci''
Počet: 5
Foceno: 5.4. 10

A teď už fotky =)
atz.blog.cz
Moje oblíbená. Ani nevím, jak mě napadlo vyfotit zrovna tohle, ale fotka se mi líbí. Bohužel je špatně obrácená, ale ať jsem to převracela jak jsem chtěla, vždy to dopadlo takhle :/