Obdivuju poníka a čekám na ukamenování

12. prosince 2010 v 20:19 | Nelly |  ..Když se rozepíšu.. ;)
Doteď jsem to nevěděla, až tohle téma týdne mi pomohlo uvědomit si to. Nemám vzor. Je vůbec možné žádný nemít? Možná podvědomě někoho obdivuju, jen o tom nevím. A možná je to i dobře.
Copak bych opravdu chtěla někoho kopírovat? Ač neúmyslně?

Ovšem je tady jedno velké ale. Miluju koně. A ještě víc miluju jednoho konkrétního koně, přesněji poníka. A ještě přesněji poničku. Třeba je mým vzorem ona. Tedy né že bych se chtěla stát poníkem s vydrbanou hřívou, ale ona je úžasná. Mám ráda její povahu. Proč bych nemohla obdivovat jí? Jistě, protože to není normální.
Podle mě to normální být může, zatímco nenormální je, když někdo obdivuje Cyrus, Gomez a podobné hvězdičky, které zná jen z bulváru.

Ono je sice hezké, že někdo má oblíbenou celebritu, ale to přeci není důvod chovat se jako ona, oblékat a líčit se jako ona. Ctít vypadat jako ona. Vždyť je to jen trapné kopírování, ponižování sama sebe. Vážně je normální chtít být hollywoodskou děvkou s tunou make-upu na ksichtě, která už navíc existuje? No, když o její povaze vím jen z časopisů (které vždy říkají pravdu) a internetových stránek (taktéž čerpají jen z důvěryhodných zdrojů), tak vlastně nechtějí být ona. Chtějí mít její vzhled. A její konto. Jak jinak.

To mi připomíná spousta téměř stejných  článků s tématem ,,Cyrus kouří- přichází o fanoušky''.
Myslím, že tohle to dokazuje. Dovolím si říct, že existuje minimálně pár stovek blogů zaměřených na tuhle holku s čtvercovým nuceným úsměvem. Jako kdyby jí svaly v obličeji vypověděly službu
.
No ale zpěk k původní myšlence. Ty stovky blogů vytvořili její fanoušci, převážně fanynky. Myslíte, že nechtějí být jako ona, když o ní založí internetovou stránku? Ne, nemusí chtít, bohužel to tak většinou je. Takže by mě ani nepřekvapilo, kdyby po Česku zachvíli začaly běhat houfy malých Mileynek (vážně nevím, jak to skloňovat).

No a tohle mi na mysl přivádí další věc. Velmi originální. Bylo to, myslím, minulý týden. Na titulní stránce blogu v ,,Nejnovějších článcích'' se objevovaly titulky s názvy jako ,,Bill a Tom z Tokio Hotel zachraňují zvířata''. No není to úžasně romantické? Nějací zmatlaní do černa oblečení .. ehm.. (nemám pro ně vhodný název, pokud nechci, být ukamenována, byť jen virtuálně) se zastávají nebohých, bezbraných a roztomiloučkých zvířátek.
Jaká náhoda, že všechny články byly stejné. Samozřejmě nikdo od nikoho nic neokopíroval, to by bylo pod jeho úroveň! Každý si to SÁM našel na bulvárních stránkách (nebo na nějakém serióznějším vebu? Třeba navelmi seriózním Facebooku?) a tudíž je to minimálně z poloviny jeho tvorba. Ale to řešit nechci.

Já jsem totiž například sýkorkám nasypala slunečnice, proč o mně nikdo nenapsal žádný článek?
Nejdřív bych si nejspíš měla obarvit vlasy na černo, nechat si udělat dredy a potom jít obdivobat lední medvíďátka.

A ještě abych vše uvedla na pravou míru- proti téhle kapele nic nemám, byl to jen příklad. Fajn, něco pro ti ní mám. Ale příklad to vážně měl být. A jen tak mimochodem kdyby někoho zajímalo proč je nemám ráda- protože prostě nemám. Nemám ráda falešné úsměvy, nemám ráda kapely, kde nejde rozpoznat zpěvákovo pohlaví a nemám ráda.. fajn, nemám toho ráda spoustu.
Ale zvířata ráda mám. Úplně nejvíc, jak to jen jde. Proto jsem samozřejmě ráda, když se jim někdo snaží pomoct, ale nemám ráda bulvár. A taky nemám ráda lidi, kteří bulvární články kopírují a berou je smrtelně vážně. Pak taky nemám ráda.. Jo, já vím, už zase začím se seznamem mých neoblíbených věcí.

No a chtěla jsem se dostat k tomuhle- začnou lidi zachraňovat zvířata, když se o to snaží ,,hvězdy'' aneb jejich ,,vzory''? Nebo se jen budou líčit jako ony? Bohužel to tak nejspíš dopadne.


Tak pac a kopýtko.
N.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Giornale Giornale | Web | 12. prosince 2010 v 20:42 | Reagovat

Od poníka se aspoň nedočkáš zklámání :-D. Já taky žádný vzor nemám a ani nikdy neměla.

2 edithhola edithhola | E-mail | Web | 12. prosince 2010 v 22:17 | Reagovat

Koně opravdu inspirují. Mohou pomáhat duši k osvobození, být sama sebou ...Je fajn, ze připominas, ze lidi, kteri miluji hvezdy, by se mohli jima inspirovat aspon v tech pozitivnich myslenkach o zachrane zvirat atd.

3 Paulie Paulie | E-mail | Web | 30. prosince 2010 v 10:35 | Reagovat

Já nemám vzor ani cíl a prostě čekám, kdy to přijde samo. A když ne, pokrčím rameny a počkám, co se mi nabídne. Každý by měl být sám sebou (podle mého).
Rodíme se jako originály, tak proč umírat jako trapné kopie? :-D

4 Paulie Paulie | E-mail | Web | 30. prosince 2010 v 10:37 | Reagovat

A k dotazu- ti lidé jsou pitomci, kteří se jen budou vytahovat, že mají stejný xicht nebo tričko jako jejich hvězdy. Na lidi není spoleh, Bohužel.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.